حبوبات داریا
خانه / حبوبات / لوبیا / لوبیا چشم بلبلی / روش کاشت لوبیا چشم بلبلی

روش کاشت لوبیا چشم بلبلی

با استفاده از بهترین روش و متد کاشت لوبیا چشم بلبی هزینه های خود را کاهش و میزان برداشت محصول خود را افزایش دهید.
لوبیا چشم بلبلی را تا چه میزان استفاده می کنید؟ آیا تا کنون پلو لوبیا چشم بلبلی پخته اید؟ این نوع از پلو ها را با سالاد شیرازی می توان نوش جان کرد. اصلاً این نوع از لوبیا ها جزو کدام یک از راسته های حبوبات است؟ شاید در بین ارقام لوبیا، کمتر خورش ها را با نوع چشم بلبلی بپزند، هر چند که برخی افراد وقتی غذا می پزند، هر چه دم دستشان باشد به جای هم جایگزین می کنند. اما خب غالباً این نوع از لوبیا برای تهیه پلو ها کارایی دارد اما روش کشت لوبیا چشم بلبلی که در راسته نخود ها قرار می گیرد، چگونه است؟ در بین ارقام متنوع از لوبیا چشم بلبلی که حدود ۲۰ گونه اش شناسایی شده است، بیشتر در مناطقی که هوای گرمسیری دارند، کاشته می شود. پس در جنوب ایران، جنوب اروپا و نیز هند، اروپا و آمریکا کشت می شود.برخلاف ارقام دیگر لوبیا که در هوای معتدل و خنک می رویند.

شرایط محیط رشد لوبیا چشم بلبلی

اگر قرار باشد، دمای مناسب برای رشد لوبیا چشم بلبلی را بررسی کنیم، دمایی در حدود ۲۷ تا نهایتاً ۳۵ درجه می خواهد، اما در زمان جوانه زنی بیشترین میزان دمایی که نیاز دارد، ۱۵ درجه می باشد. بر خلاف سایر حبوبات که دوره کشت با گندم و جو دارند، لوبیا چشم بلبلی را می توان با پنبه دارای دوره تناوب در کشت دانست. زمان مورد نیاز بین هر بار آبیاری هم ۱۰ تا حداکثر ۱۲ روز خواهد بود. از جمله کودهایی که در مراحل اول برای این نوع از گیاهان استفاده می شود هم ازته می باشد.

آفات و بیماری های لوبیا چشم بلبلی

هر محصول کشاورزی بدون آفت نیست. در حقیقت سختی کار کشاورزی در مبارزه با همین آفات و بیماری ها در طی دوره داشت و رسیدن به نتیجه مطلوب می باشد. مثلاً مگس گیاهک خوار، تریپس، پروانه و کرم غلاف خوار از جمله آفاتی هستند که جان گیاه لوبیا چشم بلبلی را تهدید می کنند. اما برای این که با این آفات مبارزه شود معمولاً از ضد عفونی بذرها استفاده می شود، و معمولاً آفتکش ها، حشره کش ها و قارچ کش های بی خطر و کم خطر برای این منظور در اختیار کشاورزان است. اما در زمان برداشت هم این نوع از لوبیاها، در چند چین برداشت می شوند، که فاصله هر چین حداقل ۲ روز و حداکثر ۴ روز می باشد. برداشت و عملکردی که از لوبیا چشم بلبلی در هکتار وجود دارد، حداقل ۲ تن است.اما این که برای مصرف خوراکی باد یا دامی، زمان برداشت متفاوت خواهد بود.کارشناسان بازار حبوبات ایران برای کشت و برداشت و فروش بهتر در دسترس شما کشاورزان هستند.

منبع: حبوبات ایران

جهت خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت حبوبات داریا
شماره موبایل: 09127496597
دفتر مرکزی تهران: 25917680-021
دفتر قم: 32907739-025
شماره فاکس: 43855680-021
پست الکترونیکی: Dariatrade1@gmail.com
سامانه پیامکی: 50002204506

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش لوبیا چشم بلبلی

روش خرید و فروش لوبیا چشم بلبلی

خرید و فروش لوبیا چشم بلبلی در بازار داخلی توسط شرکت های بازرگانی و عرضه …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام تماس واتس اپ
حبوبات داریا