حبوبات داریا
خانه / حبوبات / لوبیا / صادرات و واردات انواع لوبیا

صادرات و واردات انواع لوبیا

انواع حبوبات در ایران مصرف دارد، برای واردات انواع لوبیا به کشور و نیز صادرات به کشور های مجاور تقریباً شرایط خوبی بر قرار است می توان کشاورزان این نوع از محصولات را بیشتر تشویق نمود.
شاید این که صادرات و واردات لوبیا را در کنار هم آورده باشیم جای تعجب داشته باشد، اما نکته مهم این جا است که ایران با وجود این که یکی از قطب های کشاورزی در جهان است، در برخی از محصولات متأسفانه بنا بر دلایلی هنوز خود کفا نشده است. این در حالی است که هنوز مصرف بالایی از انواع مختلف از این محصولات را داریم. در نتیجه در نمونه هایی از لوبیا هم طبیعی است که واردات داشته باشد و در ارقام دیگر صادرات هم انجام شود.

واردات لوبیا از کدام کشور ها است؟

خوشبختانه برای تأمین نیاز مصرف در بازار داخلی واردات لوبیا در حجم گسترده انجام می شود. لوبیا قرمز و نیز چیتی واردات از کشور هایی مانند ازبکستان، امارات و نیز کانادا دارند. این واردات از تولیدات سال کشور های مذکور است و در نتیجه مدت ماندگاری و کیفیت لازم را دارا است. در عین حال که قیمت پخش در بازار حبوبات ایران هم برای لوبیا وارداتی با وجود این که باید تعرفه های گمرک را در مورد آن ها در نظر گرفت مناسب تر از قیمت های دیگر ارقامی است که داخلی کاشته شده اند. اما صادرات لوبیا مانند انواع حبوبات دیگر به کشور های همسایه به ویژه عراق ورود ارز را به کشور به همراه دارد. گاهی صادرات کمی برای تجار ایرانی به صرفه نیست. زیرا با شروع آن قیمت حبوبات در داخل افزایش بارزی دارند که تورم در این محصولات مصرفی اصلاً قابل قبول نمی باشد. به همین دلیل دولت موقتاً تعرفه های صادراتی را حتی تا ۵۰ درصد بالا می برد تا توزیع داخلی با قیمت مناسب تر انجام گردد.

واردات انواع لوبیا

منبع: حبوبات ایران

جهت خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت حبوبات داریا
شماره موبایل: 09127496597
دفتر مرکزی تهران: 25917680-021
دفتر قم: 32907739-025
شماره فاکس: 43855680-021
پست الکترونیکی: Dariatrade1@gmail.com
سامانه پیامکی: 50002204506

مطلب پیشنهادی

لیست قیمت لوبیا مرغوب

لیست قیمت لوبیا مرغوب ایرانی

لیست قیمت لوبیا مرغوب ایرانی را با کیفیت مرغوب می توان در مراکز پخش و …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام تماس واتس اپ
حبوبات داریا